Regulamin rekrutacji do projektu "Uczelnia bez barier"
Projekt pod nazwą „KPSW – Uczelnia bez barier” w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego
Regulamin rekrutacji pracowników do udziału w szkoleniach oraz na objęcie funkcji koordynatora wydziałowego ds. Osób Niepełnosprawnych realizowanych w ramach Projektu pn.„KPSW – Uczelnia bez barier” współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020, Oś Priorytetowa III. Szkolnictwo wyższe dla gospodarki i rozwoju Działanie nr 3.5 Kompleksowe programy szkół wyższych.
§ 1
Niniejszy Regulamin określa szczegółowe zasady przeprowadzania procesu rekrutacji pracowników do udziału w szkoleniach oraz procesu zatrudnienia koordynatorów wydziałowych ds. osób niepełnosprawnych a w szczególności kryteria kwalifikacyjne, zasady przyjmowania zgłoszeń i kwalifikacji.
- Ilekroć w regulaminie jest mowa o:
-
Uczelni – oznacza to Karkonoską Państwową Szkołę Wyższą w Jeleniej Górze, zwaną dalej KPSW;
- Projekcie – oznacza to projekt „KPSW – Uczelnia bez barier” współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój.
§ 2
W celu zapewnienia równego dostępu do informacji o projekcie oraz zachowania zasad sprawiedliwej rekrutacji wobec wszystkich zainteresowanych pracowników KPSW podjęte zostaną następujące działania:
- zamieszczenie informacji o prowadzonej rekrutacji oraz regulaminu rekrutacji pracowników do udziału w szkoleniach na stronie internetowej Uczelni,
- zamieszczenia informacji o prowadzonej rekrutacji na objęcie funkcji koordynatora wydziałowego ds. Osób Niepełnosprawnych na stronie internetowej Uczelni,
- pracownicy zainteresowani udziałem w projekcie przedłożą w Biurze Projektu wypełniony wniosek rekrutacyjny.
§ 3
Niniejszy regulamin dotyczy wszystkich szkoleń odbywających się w ramach Projektu. Pracownik może złożyć wniosek o udział maksymalnie w dwóch szkoleniach .
§ 4
Do udziału w Projekcie są uprawnieni nauczyciele akademiccy KPSW oraz pracownicy administracyjni KPSW, którzy:
a) są zatrudnieni w Uczelni na umowę o pracę,
b) złożyli wniosek rekrutacyjny w terminie,
c) uzyskali najwyższą liczbę punktów z oceny wniosku w procesie rekrutacji.
§ 5
- Dla obliczenia liczby punktów uzyskanych w procesie rekrutacji w odniesieniu do uczestnictwa w szkoleniach stosuje się następujące kryterium:
- udział w kursach, szkoleniach, warsztatach z tej samej tematyki :
a) tak – 0 pkt.
b) nie – 10 pkt.
- Kryteria rekrutacji na funkcję koordynatora wydziałowego ds. Osób Niepełnosprawnych:
- wykształcenie wyższe, tak – 10 pkt, nie – 0 pkt
- posiadanie kompetencji i umiejętności zdobytych na szkoleniach i warsztatach, od 0-10 pkt.
- przedstawienie koncepcji działań jakie planuje podjąć kandydat/ka w zakresie wsparcia osób niepełnosprawnych, od 0-10 pkt
§ 6
- W oparciu o wynik punktowy uzyskany w procesie rekrutacji kandydaci zostaną uszeregowani na liście rankingowej w kolejności od największej do najmniejszej liczby uzyskanych punktów.
§ 7
W przypadku, gdy liczba chętnych do udziału w danym wsparciu przekroczy liczbę miejsc, lista rankingowa, o której mowa w § 6, zostanie podzielona na listę podstawową i rezerwową.
§ 8
Do udziału w danym wsparciu zostaną zakwalifikowani pracownicy znajdujący się na liście podstawowej.
§ 9
Decyzję o zakwalifikowaniu pracownika do danego wsparcia podejmuje powołana przez Rektora Komisja Rekrutacyjna.
§ 10
Wybór pracownika z listy rezerwowej możliwy jest w przypadku rezygnacji z udziału we wsparciu kandydata z listy podstawowej.
§ 11
W przypadku mniejszego niż zakładane zainteresowanie pracowników udziałem we wsparciu przeprowadzona zostanie dodatkowa rekrutacja.
§ 12
Ogłoszenie listy pracowników zakwalifikowanych do udziału w projekcie wraz z listą osób rezerwowych opublikowane zostanie na stronie www.kpswjg.pl.
§ 13
Regulamin wchodzi w życie z dniem 26.01.2021 r.